Рус     Укр
| Головна | | Розважальний комплекс | | Екскурсії | | Новини | | Теорії виникнення | | Контакти |

Рoзважальний комплекс
"ДРЕВНІЙ РУСИЧ"
організовує екскурсії до
"КАМ'ЯНОГО СЕЛА"

КАМ'ЯНЕ СЕЛО

А чи не час нам з’їздити до “Кам’яного села”?
Криза кризою, а жити треба ж! А значить, треба працювати та, відповідно, відпочивати. Кариби та Мальдіви доведеться відкласти до кращих часів, а зараз би щось поближче та подешевше. А ще – щось цікаве та з комфортом. Пропонуємо Вам отримати задоволення, а також відчути радощі та “нестатки” туристичного життя на Поліссі. Звичайно, це не Карпати і не Крим, але людині завжди кортить спробувати чогось новенького. Тим більше, що тут теж є свої маленькі гори. І вони, повірте, набагато доступніші, ніж Говерла чи Демерджи, і разом з тим таємничніші. Це унікальне місце, де є навіть “Божі сліди”, знаходиться в Олевському районі Житомирської області.

КАМ'ЯНЕ СЕЛО
КАМ'ЯНЕ СЕЛО

Їхати за нинішніми мірками недалеко – якихось 3 години їзди від Києва по трасі Київ-Ковель. Звіряємо відстань за картою, а в дорозі переконуємося, що завдяки Євро-2012 цивілізація стала значно ближчою до цієї колиски цивілізації – автошлях та сервіс європейські. Майже на кордоні з Рівненською областю звертаємо праворуч і через декілька хвилин в’їжджаємо у невелике, але гарне містечко, яке веде свою історію від давньоруських часів. На камені в центрі Олевська написано, що в 1977 році місту виповнилося 1000 років. Разом з Іскоростенем (Коростенем) та Вручієм (Овручем) він складав своєрідний трикутник – форпост Древлянської землі. Загублені та недоступні у лісовій глушині та топах боліт, у віддаленості від основних торгових та військових шляхів древляни жили диким життям, зберігаючи свій майже первісний уклад – займалися полюванням, ловлею риби, розорюванням гнізд диких бджіл.

КАМ'ЯНЕ СЕЛО
КАМ'ЯНЕ СЕЛО

Пізніше цей промисел став шляхетнішим, бджолам залишали життя та забирали лише частину меду. В деяких селах північного Полісся бджільництвом займаються і дотепер, як і сотні років тому, і все це можна побачити! Дійсно, бджільництво не єдина диковина, що характеризує своєрідність цієї місцевості. Адже Полісся у давнину було одним з небагатьох місць, де з болотної руди добували залізо. А для його плавлення потрібне було деревне вугілля (кам’яного тоді ще не знали). Тобто в лісах збереглися пагорби, що заросли деревами та чагарниками – це печі, в яких випалювали деревне вугілля або топили дьоготь. А в місцевому краєзнавчому музеї можна побачити багато інших цікавих речей, наприклад прядку та ткацькі верстати (раніше тут традиційно вирощували льон та коноплю), “рублю” та “скалку” – такі собі давні праски, ступу, ручний кам’яний млин та інше.

КАМ'ЯНЕ СЕЛО
КАМ'ЯНЕ СЕЛО

В лісах окрім ягід та грибів широко зростає азалія понтійська (жовтий рододендрон), ендемічна (що зустрічається лише у певній місцевості) та реліктова (давня, що належить до викопних) рослина. Коли розквітає азалія, це хочеться бачити... Вдихаючи хвойний аромат, смакуючи суниці, лежу на теплому камені, радісний, що так випадково крикнув… Бач, навіть поезію згадав, ще б пак!

КАМ'ЯНЕ СЕЛО
КАМ'ЯНЕ СЕЛО

Взагалі, цей куточок Полісся знаходиться на особливому геологічному утворенні - узгір'ї Українського кристалічного щита. Тут є навіть своя так звана Сущансько-Пержанська тектонічна зона. Найдавніші в історії планети архейська та протерозойська ери немовби завмерли тут. Можливо мали місце подальші гороутворюючі процеси, але велика кількість корисних копалин Олевщини, підтверджена результатами роботи Пержанської геопартії впродовж десятків років, свідчить про унікальність цього куточка Полісся.
А Кам’яне село, де на 15 гектарах розкидані величезні валуни, що розміром та формою нагадують сільські споруди, а на одному з них – Божому – залишились відбитки тих самих “Божих слідів”, без сумніву одне з природних див України.

КАМ'ЯНЕ СЕЛО
КАМ'ЯНЕ СЕЛО

Але ми трохи відволіклись, екскурсія ще попереду, а Вам важливо дізнатися, де можна зупинитися, відпочити та визначитися, де і як почнеться Ваша подорож вглибину віків. Перше місце – майже в центрі міста є сучасний готель з усіма зручностями – ласкаво просимо. Але, коли Ви під’їжджаєте до Олевська, Ви пильним оком помітите бігборди, що запрошують Вас до “Давнього русича”. Це всього за 5 км від Олевська, на околиці села Хмелівка, давайте перевіримо. Виріс цей розважально-готельний комплекс два роки тому не на голій та рівний місцевості, а на горбистому березі річки Уборти, що поріс сосняком.

КАМ'ЯНЕ СЕЛО
КАМ'ЯНЕ СЕЛО

Люди, що взялися за цю справу, не звичайні будівельники, це мабуть архітектори. Першим їх принципом було максимальне збереження оригінального ландшафту та місцевої рослинності. Тому так приємно гуляти тут стежинками та споглядати милі поліські пейзажі, що тішать око. Другий принцип – все повинно бути з натуральних матеріалів. Фундамент, доріжки, оздоблення – з каменю, будівлі – дерев’яний брус та ваґонка, декоративна загорожа – плетінка з лози та ліщини.

КАМ'ЯНЕ СЕЛО
КАМ'ЯНЕ СЕЛО

Третій принцип – ідеальні умови для гостей. Будівля багатофункціональна, тут працює бар, банкетний зал на 40 місць, банкетна кімната на 15 місць, танцювальний зал, літній майданчик. Готують дуже смачно, задовольнять потреби самих витончених гурманів. Інша частина будівлі призначена для постояльців.

“Кам’яне село” – це унікальне місце, якщо Ви приїдете сюди, то на власні очі переконаєтесь, що на нашій планеті існує багато такого, про що Ви і не здогадувались. І це дивовижне – поруч.

КАМ'ЯНЕ СЕЛО

Житомирская обл. Олевский р-н. с. Хмелевка, ул. Лесовая 136
тел. 098-871-77-63, 067-224-51-81 (Олена Олексіївна)
097-928-53-26
e-mail: drevlyane@meta.ua

КАМ'ЯНЕ СЕЛО